Weryfikatorzy NFOŚiGW wybrani!

W niedzielę 21.04.13 przeprowadzony został pierwszy egzamin dla weryfikatorów na potrzeby programu do domów energooszczędnych i pasywnych. Z radością informujemy, iż nareszcie możemy Państwu zaproponować usługę weryfikacji zarówno projektu jak i zakończonej inwestycji na potrzeby programu, a także o wiele więcej! Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Proponujemy usługi dwóch niezależnych weryfikatorów (wymóg programu), którzy poprowadzą proces weryfikacji od A do Z dzięki czemu będziecie mogli Państwo skupić się na innych zadaniach związanych z budową. To weryfikator NFOŚ i GW ocenia standardy domów energooszczędnych i pasywnych. Jego pozytywna opinia jest kluczowym warunkiem otrzymania dotacji na ich budowę.

Nasza firma zrealizuje także od podstaw Państwa projekt, przeprowadzi nadzór nad procesem projektowania lub zmodyfikuje projekt już przez Państwa posiadany w celu pozyskania środków z NFOŚ i GW.
Oferujemy także kompleksową realizacją od etapu wyboru działki, poprzez projekt i sam proces budowlany aż do oddania do użytkowania włącznie.

Nasza firma posiada status „Certified Passive House Consultant” autoryzowany przez Passivhaus Institut Darmstadt.

Po więcej szczegółów prosimy o Kontakt telefoniczny lub mailowy.

506-145-839

kuba@ekoprodet.pl

Kilka słów o programie:

Okres obowiązywania programu przewidywany jest na lata 2013-2018, a jego planowany budżet wynosi 300 milionów złotych. Celem programu ma być wsparcie budownictwa energooszczędnego w Polsce i uniknięcie emisji ok. 50 000 ton CO2 rocznie.

Zgodnie z harmonogramem, pierwsza oferta banków możliwa do zweryfikowania przez weryfikatorów powinna pojawić się na początku maja.

Wysokość dofinansowanie wyniesie:

1) dla budownictwa jednorodzinnego:

30000 zł dla standardu 40 kWh/m2/a
50000 zł dla standardu 15 kWh/m2/a

2) dla budownictwa wielorodzinnego:

11000 zł dla standardu 40 kWh/m2/a
16000 zł dla standardu 15 kWh/m2/a

 

Załączniki

  1. Wytyczne programu.
  2. Prezentacje wytycznych NFOŚiGW w pigułce (przygotowane przez NFOŚiGW)